خطا
  • JFTP::write: Bad response


مراقب پیامک‌های حاوی جایزه باشید !

شاید شما هم به‌عنوان یکی از مشترکان همراه اول و یا ایرانسل پیامکی مبنی بر اینکه برنده جایزه شده‌اید دریافت کرده و درباره صحت و سقم محتویات پیامک برایتان سوال ایجاد شده باشد.

به عنوان مثال متن یکی از پیامک‌ها به شرح زیر است: "از ام تی ان ایرانسل؛ مشترک گرامی شما در جشنواره ایرانسل (شهرهای مختلف) به قید قرعه برنده یک عدد گوشی (نوکیا-N۸) به همراه یک عدد (سیم‌کارت دایمی) ایرانسل شده‌اید. لطفا جهت دریافت مدارک خود را از قبیل نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، کد پستی، آدرس دقیق به همراه سریال ۹رقمی پشت سیم‌کارت را به شماره ... اس ام اس کنید؛ با تشکر از انتخابتان".

اما مسوولان ایرانسل در تماس خبرنگار ایسنا اعلام کردند همانطور که پیش از این اعلام کرده‌اند این پیامک‌ها از طرف ایرانسل فرستاده نشده است و این اپراتور تنها با شماره ۰۹۳۵۱۰۰۰۰۰۰ با مشترکان خود تماس می‌گیرد که ایرانسل این موضوع را در اطلاعیه‌ای به آگاهی مشترکانش رسانده است.
هم‌چنین در پیامک‌های ایرانسل به جای شماره ارسال کننده پیام کوتاه عبارت irancell درج میشود. این اپراتور هرگز اطلاعات خصوصی و یا وجهی را برای ارسال هدیه از مشترکانش از طریق پیام کوتاه یا تماس ورودی طلب نمی‌کند و اسامی برندگان قرعه کشی‌ها و مسابقات ایرانسل منحصرا از طریق وبسایت رسمی این شرکت به نشانی irancell.ir و همینطور اطلاعیه‌ها و اخبار رسمی این شرکت منتشر می‌شود.
اگر شما با چنین پیامک‌هایی برخورد کردید می‌توانید با شماره ۷۰۰ از سیم کارت ایرانسل خود و ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ از سایر خطوط تماس بگیرید.
اما سال گذشته نیز شرکت مخابرات استان زنجان با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به برخی سوءاستفاده‌ها با عنوان برنده شدن در جوایز همراه اول به مشترکان هشدار داد.
در این اطلاعیه آمده بود: در روزهای اخیر عده‌ای سودجو با ارسال پیامک‌هایی به مشترکان همراه اول با عناوین برنده شدن جوایز شامل لوازم خانگی و... خواستار ارسال مشخصات مشترکان شده و سپس با اعلام شماره دیگر خواستار ارسال شارژ به مبالغ مختلف برای دریافت هدیه شده‌اند.
روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار ایران هم در این باره اعلام کرد اسامی برندگان طرح‌های تشویقی و مسابقات پیامکی همراه اول با قابلیت جست‌وجو در وب‌سایت این شرکت قرار می‌گیرد و مشترکان این اپراتور جهت اطلاع از برنده شدن خود فقط به وب سایت همراه اول به نشانی www.mci.ir مراجعه کنند.
در این اطلاعیه آمده است: در بعضی موارد، عده‌ای سودجو با ارسال پیامک، ای‌میل و یا تماس با مشترکان، بابت برنده شدن جوایز همراه اول مبالغی را طلب می‌کنند که هوشیاری هموطنان را می‌طلبد و کلیه قرعه کشی‌های جوایز طرح‌های تشویقی همراه اول با حضور و نظارت نمایندگان دادستانی و صداوسیما انجام می‌شود و دریافت تمامی جوایز این شرکت رایگان بوده و اسامی برندگان در سایت همراه اول قابل مشاهده است.
همراه اول در پایان این اطلاعیه از هموطنان خواسته است که ضمن عدم توجه به این پیامک‌ها و تماس‌ها،‌ اینگونه موارد را به مراجع قانونی نظیر بازرسی شرکت ارتباطات سیار ایران گزارش کنند.
نکته جالب توجه اینجاست که هنگام تماس با شماره ایرانسلی که این پیامک را ارسال کرده صدای ضبط شده مبنی بر اینکه به ام تی ان ایرانسل خوش آمدید؛ شما به اپراتور وصل می‌شوید، شنیده می‌شود که طبق بررسی انجام گرفته از سوی ایرانسل، این فرد کلاهبردار صدای انتظار مرکز تماس شبانه روزی ایرانسل را برروی منشی تلفنی گوشی تلفن همراه خود ضبط کرده است.

 

منبع خبر : ایسنا