خطا
  • JFTP::write: Bad response


مراقب پیامک‌های حاوی جایزه باشید !

شاید شما هم به‌عنوان یکی از مشترکان همراه اول و یا ایرانسل پیامکی مبنی بر اینکه برنده جایزه شده‌اید دریافت کرده و درباره صحت و سقم محتویات پیامک برایتان سوال ایجاد شده باشد.

به عنوان مثال متن یکی از پیامک‌ها به شرح زیر است: "از ام تی ان ایرانسل؛ مشترک گرامی شما در جشنواره ایرانسل (شهرهای مختلف) به قید قرعه برنده یک عدد گوشی (نوکیا-N۸) به همراه یک عدد (سیم‌کارت دایمی) ایرانسل شده‌اید. لطفا جهت دریافت مدارک خود را از قبیل نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، کد پستی، آدرس دقیق به همراه سریال ۹رقمی پشت سیم‌کارت را به شماره ... اس ام اس کنید؛ با تشکر از انتخابتان".

به پیامکهای مشکوک و اغوا کننده پاسخ ندهید

برخی از مشترکین اپراتورهای تلفن همراه اگر پیامکی دریافت کنند که در آن نوشته شده باشد شما برنده خوش‌شانس ما بوده‌اید و آدرس و مشخصاتتان را برای دریافت جایزه‌ای بزرگ به همین شماره پیامک کنید، به این پیام اعتماد نموده و اطلاعات خود را ارسال می نمایند.

غافل از این‌که، حالا که همه چیز در حال تغییر است از زبان محاوره گرفته تا ابزار و لوازم زندگی، باید همه جوره به روز بود و از نظر فکری نیز خود را با آن تطبیق داد.مثلا این‌که گوشی همراهتان به روز باشد یا این‌که لباستان با مدل‌های امروزی بخواند، کافی نیست، چرا که سطح تغییرات بیشتر از این موارد است و انواع کلاهبرداری و سوءاستفاده‌ها هم به رنگ و شکل‌های جدید درآمده است.

پیشگیری از دیابت با پیامک

سازمان Arogya World سرویس جدیدی برای کمک به جلوگیری و افزایش آگاهی در مورد بیماری دیابت در هند طراحی کرد. این طرح سلامت نوآورانه از سرویس Nokia Life Tools استفاده میکند تا پیامهای متنی در مورد جلوگیری از این بیماری ارسال کنند؛ آن هم در کشوری مانند هند که یک میلیون نفر از هر ۵۰ میلیون نفر آن، از ابتلا به این بیماری رنج برده و احتمال مرگ آنها در همین سال زیاد است. این پروژه که در نشست سالانه CGI در نیویورک معرفی شد، یکی از اولین برنامه های سراسری mHealth در یک کشور در حال توسعه است.

کلاهبرداری شبکه های ماهواره‌ای خارج از کشور با مسابقه پیامکی

شهریور ماه سال جاری، مدیر یکی از شرکت‌های مشهور فیلم سازی ضمن مراجعه به شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳ تهران، طی شکایتی به بازپرس خورشیدی گفت : "شخص کلاهبرداری به بهانه پخش سریال مختار نامه از طریق شبکه های ماهواره ای فارسی زبان (شبکه های خارج از کشور) و همچنین برخی مجلات داخلی، با طرح مسابقه از این سریال، از مردم به نام موسسه ما کلاهبرداری نموده و مبالغی دریافت کرده است.

روزنامه مردم‌سالاری در تشریح نحوه این کلاهبرداری با نقل قول از مدیر این شرکت‌ مشهور فیلم سازی، اضافه کرد: مردم پس از کلاهبرداری با موسسه ما تماس گرفته و جایزه شان را از موسسه ما طلب می کردند. در این خصوص علاوه بر بدنام کردن موسسه ، مشکلات بسیاری در انجام امورات جاری روزانه برای همکارانمان به وجود آمده است. لذا خواستار رسیدگی و شناسایی و دستگیری این فرد کلاهبردار هستم.

تاریخچه خدمات پیام کوتاه یا SMS در ایران و جهان

قیمت مناسب، دسترسی آسان، کوتاهی پیام و جذابیت این فناوری جدید دست به دست هم داد تا در مدت زمان کوتاهی استفاده از خدمات پیام کوتاه به سرعت رشد کند تا جایی که در سال ۱۳۸۵ حدود ۸ میلیارد پیامک در کشور مبادله شد.
تاریخچه خدمات پیام کوتاه در ایران و جهان

*«سلام دوست عزیز، اگر این پیام را دریافت کردید لطفا با این شماره تماس بگیرید...»

پیامک همچنان محبوب‌ترین سرویس تلفن‌های همراه است

شنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۰

نتایج حاصل از یک مطالعه جدید روی کاربران آمریکایی نشان داد، اگرچه بازی Angry Birds و سیستم NFC برای پرداخت هزینه‌ها از طریق تلفن‌همراه محبوبیت فراوانی نزد کاربران دارند، اما همچنان ارسال پیامک محبوب‌ترین قابلیت در موبایل‌ها محسوب می‌شود.

مشترکین همراه پیامک اجباری دریافت نمیکند !

نحوه جلوگیری از دریافت پیامک های تبلیغاتی :

برخی مشترکان شبکه تلفن همراه کشور از دریافت پیامک‌های اطلاع رسانی و تبلیغاتی ناراضی بوده و تمایلی برای دریافت این پیامک‌ها ندارند، این دسته از مشترکان می‌توانند برای ارائه درخواست خود با شماره ۰۹۹۹۰ تماس گرفته و خواستار قطع ارسال پیام‌های کوتاه تبلیغی به تلفن همراه خود شوند.

برخی معتقدند ارسال پیامک‌های تبلیغاتی ناخواسته و متعدد برروی تلفن همراه مشترکان ایرانی، مغایر با حقوق شهروندان جامعه اطلاعاتی است.

SMS پرکاربرد ترین شیوه تبلیغات در خاور میانه

شرکت Acxiom MENA واقع در عربستان سعودی که در زمینه ارایه خدمات بازاریابی فعالیت می‌کند، در یک بررسی جدید ۶ ابزار مخلتف برای تبلیغات را مورد بررسی قرار داد و در پایان دریافت که سرویس پیامک، کاربردی‌ترین ابزار تبلیغات محسوب می‌شود.
در پایان این بررسی مشخص شد که بهترین ابزار تبلیغات در منطقه خاورمیانه سرویس پیامک است که صرف کاهش هزینه‌های تبلیغاتی ،بیشترین بازده را دارد و کمترین هزینه تبلیغات را به خود اختصاص می‌دهد.

شیوه کلاهبرداری پیامکی به نام همراه اول

با ورود فناوری های جدید، شیوه های کلاهبرداری نیز تغییر کرده است و برخی از کلاهبرداران با ارسال پیامک های فریبنده، سعی در بدست آوردن اطلاعات حساب بانکی افراد دارند.

به گزارش ایرنا، به تازگی برخی افراد کلاهبردار با ارسال پیامک به برخی مشترکان تلفن همراه ، خبر از برنده شدن مشترک در قرعه کشی را می دهند و از آنها می خواهند که اطلاعات حساب بانکی و حتی رمز اینترنتی دوم کارت بانکی خود را در اختیار آنها بگذارند.