خطا
  • JFTP::write: Bad response


GSM مودم چیست؟ و چگونه کار می کند؟

GSM MODEM نام سخت افزاری می باشد که با استفاده از یک سیم کارت می توانید به دیگران پیام کوتاه انبوه ارسال نمایید. با اتصال این سخت افزار به رایانه و نصب نرم افزار مربوطه می توانید سیستم پیام کوتاه به جهت ارسال تبلیغات خود داشته باشید، پیامک های ارسال شده از طریق این سیستم سخت افزاری و نرم افزاری از شماره سیم کارت سما مانند ۰۹۳۹۵۰۰۶۴۲۳ ارسال می گردد . از قابلیت های مودم جی اس ام میتوان به ارسال و دریافت پیامک در شمان روشن بودن رایانه و همچنین استفاده از تمامی سیم کارتهای موجود در بازار اشاره نمود..

هدف ما در این مطلب آشنا نمودن شما با تفاوت و برتری های سامانه پیام کوتاه بر GSMمودم می باشد.

معایب استفاده از سیم کارت و GSM مودم

شاید با دیدن تعرفه ها این سوال برایتان پیش آید که چرا قیمت ارسال SMSبا استفاده از GSMمودم ارزانتر از قیمت ارسال SMSاز طریق اینترنت است؟ ( البته در صورت در نظر گرفتن نکات زیر واقعا این گونه نخواهد بود ) برای اطلاع از پاسخ خود به مطالب زیر دقت کنید:

در ارسال SMSاز طریق برخی از نرم افزارهای سازگار با GSMمودم شما امکاناتی از قبیل ارسال SMSفارسی ، ارسال SMSهای چند پارتی و ارسال با نام تجاری و دریافت SMSرا نخواهید داشت !

برای حل این مشکل اینجا کلیک نمائید

حداکثر تعداد پیامک های ارسال شده بوسیله GSM مودم میتواند در هردقیقه به ۶۰ تا ۱۰۰ پیام برسد ! با فرض اینکه بتوانید در هر روز ۱۴۴۰۰ پیامک بفرستید ( سیم کارتهای مربوط به اپراتورهای ایران دارای محدودیت ارسال SMSدر روز می باشند و با هیچ سیم کارتی نمی توان بیش از ۱۵۰۰ پیامک در روز ارسال کرد. ) این یعنی برای ارسال تبلیغات هدفمند با ۱۰۰۰۰۰ پیامک باید ۱۰۰۰۰ دقیقه معادل یک هفته منتظر بمانید !!!! و در این دت لازم است تا رایانه شما بدون وقفه روشن باشد ! همچنین پیامک های ارسال شده با GSMمودم غالبا چند ساعت بعد از ارسال به موبایل مخاطب می رسند لذا حجم بسیاری از SMSهای شما در ساعات پایانی شب و .. به مخاطب می رسد و این موضوع بر روی تبلیغ شما اثر منفی می گذارد ، د
برای حل این مشکل اینجا کلیک نمائید

شماره های مورد نظر خود جهت ارسال را چگونه پیدا میکنید !! یک لیست حاوی شماره های ۰۹۱۲۱۱۱۱۱۱۱ تا ۰۹۱۲۷۷۷۷۷۷۷ به نرم افزار خود می دهید تا پیامک شما را به آنها ارسال نماید ؟ همچنین به فرض در نظر گرفتن پیش شماره های یک شهر برای ارسال ، از آنجا که ارسال SMSبوسیله GSMمودم معمولا بصورت ارسال به لیستی از شماره موبایلهای رندوم و بر اساس پیش شماره های مورد نظر شما انجام می شود و چون برخی از پیش شماره ها در بین چند شهر مشترک می باشد لذا ارسال SMSبه این شیوه برای تبلیغات محلی (شهری) مناسب نیست.

برای حل این مشکل اینجا کلیک نمائید

پیامکهای ارسالی شما از خطوط همراه اول ، ایرانسل و یا شحتی تالیا ارسال خواهد شد ! به نظر شما پیامک های ارسال شده از سمت یک شماره مثل ۰۹۳۸۱۰۰۰۲۱۳ چقدر مورد توجه مخاطب مورد نظر شما قرار میگیرد ؟
برای حل این مشکل اینجا کلیک نمائید

سامانه پیام کوتاه چیست؟


سامانه پیام کوتاه سرویسی می باشد که به صورت کاملا اختصاصی و پیشرفته از بستر اینترنت به دیگران پیام کوتاه ارسال می کند.

با استفاده از سامانه پیام کوتاه می توان از طریق پیش شماره ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ به دیگران پیام کوتاه ارسال نمود. ( ظرف چند ماه آینده اپراتور اس ام اس ۴۰۰۰ نیز به لیست این اپراتور ها اضافه خواهد شد)

این مطلب در حال تکمیل و به روز رسانی می باشد