خطا
  • JFTP::write: Bad response


پشتیبانی و راهنمایی

GSM مودم چیست؟ و چگونه کار می کند؟

GSM MODEM نام سخت افزاری می باشد که با استفاده از یک سیم کارت می توانید به دیگران پیام کوتاه انبوه ارسال نمایید. با اتصال این سخت افزار به رایانه و نصب نرم افزار مربوطه می توانید سیستم پیام کوتاه به جهت ارسال تبلیغات خود داشته باشید، پیامک های ارسال شده از طریق این سیستم سخت افزاری و نرم افزاری از شماره سیم کارت سما مانند ۰۹۳۹۵۰۰۶۴۲۳ ارسال می گردد . از قابلیت های مودم جی اس ام میتوان به ارسال و دریافت پیامک در شمان روشن بودن رایانه و همچنین استفاده از تمامی سیم کارتهای موجود در بازار اشاره نمود..

هدف ما در این مطلب آشنا نمودن شما با تفاوت و برتری های سامانه پیام کوتاه بر GSMمودم می باشد.

معایب استفاده از سیم کارت و GSM مودم

شاید با دیدن تعرفه ها این سوال برایتان پیش آید که چرا قیمت ارسال SMSبا استفاده از GSMمودم ارزانتر از قیمت ارسال SMSاز طریق اینترنت است؟ ( البته در صورت در نظر گرفتن نکات زیر واقعا این گونه نخواهد بود ) برای اطلاع از پاسخ خود به مطالب زیر دقت کنید:

در ارسال SMSاز طریق برخی از نرم افزارهای سازگار با GSMمودم شما امکاناتی از قبیل ارسال SMSفارسی ، ارسال SMSهای چند پارتی و ارسال با نام تجاری و دریافت SMSرا نخواهید داشت !

برای حل این مشکل اینجا کلیک نمائید

حداکثر تعداد پیامک های ارسال شده بوسیله GSM مودم میتواند در هردقیقه به ۶۰ تا ۱۰۰ پیام برسد ! با فرض اینکه بتوانید در هر روز ۱۴۴۰۰ پیامک بفرستید ( سیم کارتهای مربوط به اپراتورهای ایران دارای محدودیت ارسال SMSدر روز می باشند و با هیچ سیم کارتی نمی توان بیش از ۱۵۰۰ پیامک در روز ارسال کرد. ) این یعنی برای ارسال تبلیغات هدفمند با ۱۰۰۰۰۰ پیامک باید ۱۰۰۰۰ دقیقه معادل یک هفته منتظر بمانید !!!! و در این دت لازم است تا رایانه شما بدون وقفه روشن باشد ! همچنین پیامک های ارسال شده با GSMمودم غالبا چند ساعت بعد از ارسال به موبایل مخاطب می رسند لذا حجم بسیاری از SMSهای شما در ساعات پایانی شب و .. به مخاطب می رسد و این موضوع بر روی تبلیغ شما اثر منفی می گذارد ، د
برای حل این مشکل اینجا کلیک نمائید

شماره های مورد نظر خود جهت ارسال را چگونه پیدا میکنید !! یک لیست حاوی شماره های ۰۹۱۲۱۱۱۱۱۱۱ تا ۰۹۱۲۷۷۷۷۷۷۷ به نرم افزار خود می دهید تا پیامک شما را به آنها ارسال نماید ؟ همچنین به فرض در نظر گرفتن پیش شماره های یک شهر برای ارسال ، از آنجا که ارسال SMSبوسیله GSMمودم معمولا بصورت ارسال به لیستی از شماره موبایلهای رندوم و بر اساس پیش شماره های مورد نظر شما انجام می شود و چون برخی از پیش شماره ها در بین چند شهر مشترک می باشد لذا ارسال SMSبه این شیوه برای تبلیغات محلی (شهری) مناسب نیست.

برای حل این مشکل اینجا کلیک نمائید

پیامکهای ارسالی شما از خطوط همراه اول ، ایرانسل و یا شحتی تالیا ارسال خواهد شد ! به نظر شما پیامک های ارسال شده از سمت یک شماره مثل ۰۹۳۸۱۰۰۰۲۱۳ چقدر مورد توجه مخاطب مورد نظر شما قرار میگیرد ؟
برای حل این مشکل اینجا کلیک نمائید

سامانه پیام کوتاه چیست؟


سامانه پیام کوتاه سرویسی می باشد که به صورت کاملا اختصاصی و پیشرفته از بستر اینترنت به دیگران پیام کوتاه ارسال می کند.

با استفاده از سامانه پیام کوتاه می توان از طریق پیش شماره ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ به دیگران پیام کوتاه ارسال نمود. ( ظرف چند ماه آینده اپراتور اس ام اس ۴۰۰۰ نیز به لیست این اپراتور ها اضافه خواهد شد)

این مطلب در حال تکمیل و به روز رسانی می باشد

مراحل فعالسازی سیستم مدیریت پیامک

از اینکه قصد دارید پیامک تبلیغاتی و اطلاع رسانی ایران ( اولین ارائه کننده سامانه پیام کوتاه با امکانات کامل در استان البرز ) را به عنوان تامین کننده سرویس مدیریت پیامک انتخاب نمائید سپاس گذاریم.

برای فعالسازی سامانه ارسال پیامک انجام مراحل زیر الزامی است :

۱ - یکی از بسته های پیشنهادی را از بخش تعرفه ها انتخاب نمایید.

۲ - مقدار شارژ اولیه جهت ارسال پیامک را با توجه به برنامه تبلیغاتی خود مشخص نمایید .( تعیین قیمت ارسال ۱ پیامک در بسته های پیشنهادی غیر رایگان مبنی بر میزان پرداختی در هر شارژ برای افزایش اعتبار می باشد )

، شایان ذکر است امکان افزایش شارژ ( اعتبار ریالی برای ارسال SMS ) بعد از فعال سازی پنل بصورت آنلاین  و آفلاین فراهم می باشد شایان ذکر است ، بسته های پیشنهادی آبی ، سبز ، فیروزه ای ، نارنجی و قرمز دارای شارژ رایگان اولیه می باشند.

۳ - فرم سفارش پنل پیامک را تکمیل و پس از انتخاب بسته پیشنهادی + شارژ اولیه درخواستی با مراجعه به درگاه پرداخت اینترنتی بانک سامان از طریق کلیه کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب هزینه را پرداخت نمائید ، برای راهنمای پرداخت اینترنتی به این صفحه مراجعه نمائید. اگر امکان پرداخت آنلاین را ندارید پس از دریافت شماره حساب ها از طریق واریز به حساب بانکی ،انتقال کارت به کارت هزینه سرویس مورد نظر خود را پرداخت نمائید.

۴ - در صورت واریز به حساب و یا انتقال کارت به کارت با مراجعه به این صفحه فرم مشخصات مشتریان را تکمیل نمائید .

۵ - ظرف مدت ۵ دقیقه سامانه مدیریت پیامک شما فعال شده و اطلاعات دسترسی به آن به شماره موبایل و ایمیلی که  وارد نموده اید ارسال خواهد شد.

۶- با انتخاب ورود به سامانه وارد پنل مدیریت پیامک خود شده و پیامک های خود را ارسال نمایید.

برای دریافت پاسخ به سوالات به منوی پشتیبانی و راهنمایی مراجعه نمائید، در این منو علاوه بر امکان دریافت دفترچه راهنما استفاده از سامانه ، مقالات و منابع آموزشی بسیار ارزشمندی به صورت اختصاصی در اختیار شما قرار دارد . اگر پاسخ سوالات خود را در این قسمت ها پیدا نکردید میتوانید با مراجعه به این صفحه فرم تماس با ما را تکمیل نموده و منتظر تماس کارشناس فروش باشید. همچنین امکان مطرح نمودن سوالات با درج تیکت پشتیانی پس از فعال سازی سامانه از طریق منوی پشتیبانی فراهم می باشد.

امیدواریم بتوانیم با امکاناتی که در سامانه پیامک تبلیغاتی ایران در اختیار شما قرار می دهیم- گسترش ارتباطات کاری ، تجاری ، اطلاع رسانی را برای شما فراهم آوریم


چند قانون طلایی برای بازاریابی پیامکی مجوز محور

"ایمیل شخصی است و پیامک شخصی تر "

با وجود اینکه ایمیل مستقیماً به دست فرد می رسد و رایگان، راحت و سریع است- اینجا دقیقاً همان جایی است که مشابهتهای بین پیامک و ایمیل به انتها می رسند. تلفنهای موبایل بر خلاف ایمیل چیزی به  عنوان "فیلتر اسپم" ندارند و در نتیجه گیرندگان پیام عملاً نمی توانند دریافت پیام از سوی یک فرد خاص را متوقف کنند- حتی اگر از هویت فرستنده آن آگاه باشند. فرایند حذف یک پیامک نیز طولانی تر و خسته-کننده تر از ایمیل است. بنابراین افراد در مورد پیامکهای ناخواسته نسبت به ایمیلهای ناخوانده(اسپم) محتاطتر هستند. بنابراین توصیه شده است که در مورد هر گونه بازاریابی پیامکی باید از این موضوع اطمینان حاصل کرد که گیرندگان پیامکها رضایت خود را مبنی بر دریافت آنها اعلام کرده اند.

ارسال پیامهای ناخواسته به تلفن موبایل مشتریان تا حد بسیار زیادی به نام تجاری شما آسیب وارد می کند. وقتی پیامک با مجوز ارسال شود و بامعنی و مرتبط به علایق مشتری باشد، از هر رسانه تبلیغاتی دیگری مقبولتر است.

با استفاده از رهنمودهای ساده زیر، بازاریابی پیامکی را اجرا کنید:

  1. به مشتریان فعلی و بالقوه خود پیشنهاداتی ارائه کرده و به آنها انگیزه دهید تا به صورت دواطلبانه در پایگاه داده شماره های شما (لیست ارسال ) ثبت نام کنند.
  2. مطمئن شوید که ارزش اطلاعات ارائه شده به مشتری با گذشت زمان افزایش می یابد.
  3. با استفاده از اطلاعات جدید بدست آمده از مشتریان، دائماً انگیزه آنها را تقویت کنید(یک ارتباط دو طرفه و محاوره گونه با مشتری برقرار کنید)
  4. به مشتریانی که اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند، جوایز بیشتری اختصاص دهید.

گامهایی به سوی موفقیت با تدوین طرح بازاریابی پیامکی


موفقیت نهایی هر برنامه بازاریابی پیامکی به ایجاد طرحی مناسب و نحوه اجرای آن وابسته است. با پیروی از مراحل اساسی این طرح، به نتایج تجاری بیشتر و بهتری نسبت به رسانه  های بازاریابی سنتی دست پیدا می  کنید.

این طرح به گامهای متمایز زیر  تقسیم می  شود:

هدفگذاری برنامه
تدارکات برنامه
آغاز برنامه
اجرای برنامه
سنجش برنامه
پالایش برنامه

۱. هدفگذاری برنامه تبلیغاتی

هدف اصلی هر فعالیت بازاریابی، افزایش میزان تعاملات تجاری است. یک هدف واقع  بینانه، مشخص و قابل  سنجش انتخاب کنید.  تعدادی مثال در زمینه هدفگذاری عبارتند از:

افزایش میزان کلی فروش

افزایش فروش برای یک ‌(یا چند) محصول خاص یا یک (یا چند) خط تولید خاص

افزایش بازدید مشتری

افزایش لید ها

افزایش حضور در رویدادها

.....

هر معیاری باید واقع  بینانه و قابل سنجش باشد. از طریق چند سناریو کار کنید نه فقط یک سناریو. برای مثال، برای یک رستوران، محاسبه کنید که یک نرخ پاسخ ۱۰ درصدی در نتیجه نهایی چه تاثیری خواهد داشت. همین کار را برای نرخ پاسخ ۲۰%، ۳۰% و ۴۰% انجام دهید. با اینکه ممکن است برخی از نرخهای پاسخ طرح  ریزی  شده بلافاصله قابل حصول نباشند، مشاهده تاثیر نرخهای پاسخ متفاوت بر نتیجه نهایی یک هدف نهایی را فراهم می  آورد که می  توان با بلوغ بیشتر برنامه پیامکی روی آن کار کرد. منظور ما این است که به نتایج خوب بسنده نکنید و به دنبال کسب نتایج عالی باشید.

۲. تدارکات برنامه

برای هر برنامه بازاریابی پیامکی نیاز به طرح دارید و باید موارد ذیل را طراحی و اجرا کنید:

·         طرح تبلیغاتی

·         آموزش کارکنان

·         طرح پیشبرد

تبلیغات برای برنامه پیامک

یک کسب وکار باید برای برنامه پیامکی خود تبلیغ کند. به نظر بدیهی می  رسد، اما بسیاری از کسب و کارها متوجه نمی  شوند که تبلیغات قوی برای ثبت نام هر چه بیشتر افراد در این برنامه ضروری است. زمینه تبلیغات ممکن است دسترسی به پیشنهادات تبلیغاتی منحصربفرد باشد: یعنی، تخفیفهای ارائه شده از سوی شما فقط به افرادی تعلق خواهد گرفت که برای شرکت در برنامه پیامکی شما ثبت نام کرده باشند.

به عنوان مثال یک رستوران ممکن است چنین پیامی را ارسال کند:"برای پیوستن به طرح موبایلی ما عبارت 'EATS' را به شماره ۱۲۳۴۵ ارسال کنید".

می  توانید درون فروشگاه  ها هم رضایت افراد را برای شرکت در این برنامه کسب کنید. پرسنل داخل فروشگاه باید آموزش ببینند تا مردم را برای ملحق شدن به برنامه پیامکی وسوسه کنند. مثلاً در مورد یک رستوران گارسون  ها موقع ارائه صورت حساب می  توانند از مشتری بخواهند که در این کمپین شرکت کنند.

اگر کسب و کار شما دارای وب سایت باشد، برنامه پیامکی باید به صورت کاملاً برجسته روی وب سایت تبلیغ شده و مزایای آن نیز ذکر شود.

هرگونه ابزار بازاریابی خاص، حتی کارت ویزیت شرکت شما باید فرد را به شرکت در برنامه پیامکی ترغیب کند. همچنین می  توانید با چاپ کردن تبلیغات روی رسید مشتریان، آنها را به شرکت در کمپین ترغیب کنید.

روی ساک خرید بسیاری از خرده  فروشیها، نماد تجاری آن فروشگاه چاپ می  شود، در صورت برگزاری کمپین پیامکی از طریق چاپ روی ساکهای خرید می  توانید مشتریان را ترغیب کنید.

در همه موارد، ثبت نام در برنامه پیامکی زمانی با بیشترین موفقیت همراه است که ثبت نام فرد در برنامه برای او سود فوری به ارمغان بیاورد مانند "همین الان به ما ملحق شوید و فوراً یک تخفیف ۱۰ درصدی برای خرید بعدی خود دریافت کنید". انواع دیگر پیام پیشنهاد می  کنند که فرد در نوعی مسابقه یا لاتاری شرکت کند و در صورت برنده شدن ایتم ارزشمندی را دریافت می  کند. از طریق صفحه خود در فیس بوک نیز می توانید به تبلیغ کمپین بپردازید.

در واقع باید از هر کانال ممکن به تبلیغ برای کمپین پیامکی بپردازید.

به افرادی که برای شرکت در کمپین ثبت نام می کنند، پاداش بدهید. این پاداش می  تواند یک جایزه کوچک یا کوپن باشد تا مشترکین بیشتری را بدست آورید. اگر پیتزافروشی دارید می توانید از این طریق اقدام کنید"با ارسال متن 'PIZZA' به شماره ۸۳۹۳۶، با خرید بعدی پیتزای مخصوص، یک نوشابه رایگان دریافت کنید." مشتریان شماره موبایل خود را در اختیار شما گذاشته  اند و قدردانی از آنها باعث می  شود که افراد بیشتری داوطلبانه به کمپین شما ملحق شوند.

آموزش کارکنان

همه کارکنانی که به نوعی با مشتریان در تماس هستند باید آموزش ببینند تا برنامه پیامکی را بازاریابی کنند و افراد را برای پیوستن به آن ترغیب کنند. همچنین باید خلاصه  ای از برنامه، انواع تبلیغات، و... در اختیار آنها قرار گیرد.

کارکنان شما از هر رسانه تبلیغاتی دیگری به مشتری نزدیکترند. از این مسئله سود ببرید، آنها می  توانند تاثیرگذارترین تبلیغ  کننده برای برنامه پیامکی شما باشند.

طرح پیشبرد

حالا وقت برنامه  ریزی این مطلب است که قرار است چگونه با افرادی که در این برنامه ثبت نام کرده-اند، ارتباط برقرار کرده و از چه مطالبی برای این ارتباط استفاده کنید.

عناصر طرح پیشبرد شما از این قرار هستند:

·         قرار است چه چیزی را ترویج و تبلیغ کنید؟

·         قرار است تبلیغات چه زمانی انجام بگیرد؟

·         چند وقت یکبار این تبلیغات را انجام می  دهید؟

آنچه که قرار است تبلیغ و ترویج کنید در مرحله قبل یعنی در فاز هدفگذاری مشخص شد، چون هدف برنامه پیامکی شما حصول به این اهداف خاص است. به هر حال، رخدادها غیرقابل اجتناب هستند و باید در زمان لازم اصلاحاتی را انجام دهید. نگران نباشید. یک طرح از لحاظ زمانی ثابت نیست؛ طرح در واقع نقشه جاده است که با تغییر شرایط تجاری، تغییر می کند. در مدت زمان نسبتاً کوتاهی از موثرترین راهکارهای تبلیغاتی آگاه خواهید شد.

زمان تبلیغ باید کاملاً نزدیک به پیشنهاد یا رویداد خاصی باشد که در حال تبلیغ آن هستید. در مورد ارسال پیام متنی، مشترکین برنامه پیامکی چند ثانیه پس از ارسال، پیامهای شما را دریافت خواهند کرد. اگر پیام را بیش از حد زود ارسال کنید، افراد احتمالاً آن را فراموش می  کنند. اگر زمان ارسال پیام بیش از حد به زمان ارائه پیشنهاد نزدیک باشد، ممکن است تعهدات شما باعث ایجاد مشکل شوند. زمان ارسال به نوع کسب و کار و به نوع پیشنهاد شما بستگی دارد. بدیهی است که یک رستوران برای تبلیغ یک غذای خاص باید حدود یک ساعت قبل از زمان ناهار تبلیغ کند. اگر قرار است در آخر هفته رخدادی اتفاق بیفتد، پیامهای مربوط به آن را یک یا دو روز قبل از رخداد ارسال کنید. به خاطر داشته باشید که در همه انواع تبلیغات خود از نوعی کد تبلیغاتی استفاده کنید. (در بخش سنجش برنامه بیشتر به این موضوع می  پردازیم)

در نهایت، فرکانس تبلیغات شما نباید بیشتر از ۲ پیام در هفته باشد(مگر اینکه پیشنهاد شما وابسته به روزهای خاصی از هفته است مانند تخفیفهایی که در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه به مشتریان داده می  شود)، حتی اگر این پیامها ۲ یا ۳ بار در ماه ارسال شوند، بهتر است. در اینصورت است که مشتریان شما با دریافت پیام احساس می کنند که در صورت پاسخ ندادن به آن چیزی را از دست می دهند. مجدداً در این مورد نیز تجربه بهترین راهنمای شماست. تبلیغ و ارسال پیام بیش از حد باعث می  شود که مشتریان از حضور در لیست ارسال شما انصراف دهند و همچنین برنامه پیامکی شما تاثیر و اهمیت خود را از دست بدهد. متقابلاً تبلیغات گاه بگاه و بسیار اندک نیز منجر به کسب نتایج کمتر می  شود.

۳.آغاز برنامه

همه بخشهای سخت کار انجام شده و حالا نوبت تزریق شور و هیجان به برنامه است. لیست همه افراد مایل به شرکت در برنامه تهیه شده، تصمیم گیری در مورد پیشنهاد اولیه انجام شده و به کارکنان خود نیز آموزش داده  اید.

در شروع می  توانید با ارائه یک پیشنهاد خاص یک  روزه تا جاییکه می  توانید مشتریان بیشتری را درگیر این برنامه کنید و تا حد امکان به تعداد مشترکین بیفزایید. به افرادی که برای پیوستن به کمپین شما وقت صرف کرده اند، پاداش بدهید و در نتیجه این کار افزایش فروش و درآمد را در پی خواهد داشت.  هر چه زودتر بتوانید لیست مشترکین برنامه و پایگاه داده خود را بسازید، زودتر می  توانید ارسال تبلیغات را شروع کرده و به مزایا و منافع حاصل از آن را برداشت کنید.

۴.اجرای برنامه

این مرحله آسانترین بخش طرح بازاریابی پیامکی است! شما در مورد نحوه تبلیغ، مورد تبلیغ، زمان و تعداد تکرار آن تصمیم  گیری کرده  اید. حالا فقط باید از نرم  افزار ارسال پیامک استفاده کنید تا تبلیغات خود را زمانبندی و تایید کنید. به خاطر داشته باشید که هر تبلیغی باید کد مخصوص به خود را داشته باشد. به دریافت  کنندگان پیام برای ارسال آن به دیگران کمک کنید. در انتهای هر پیام این عبارت را درج کنید "این پیام را به یک دوست ارسال کنید". افراد دوست دارند چنین پیامهایی را به دوستان خود ارسال کنند و آنها را نیز در هدایای شما شریک کنند. این کار باعث می شود که پیشنهاد شما به طور ویروسی منتشر شود و حتی درجه اهمیت آن از ارسال توسط خودتان بیشتر باشد.

۵.سنجش برنامه

این یک مرحله اساسی و مهم است که غالباً به آن کمتر توجه می  شود. سنجش کارایی کمپین  های پیامکی یک فاز بحرانی  در موفقیت مداوم برنامه پیامکی شماست. چگونه کمپین  های پیامکی را مورد سنجش قرار می  دهید؟ اول از همه، باید مطمئن شوید که یک کد تبلیغاتی را برای هر یک از کمپین  های خود تعیین کرده  اید. با استفاده از این کد می  توانید هرگونه تغییری در حجم فروش را پیگیری کنید.

۶.پالایش برنامه

کار شما تقریباً تمام شده است. بیایید همه کارهایی را که تا به حال انجام داده  اید، مرور کنیم.

شما اهداف و مقاصد خود را مشخص کرده  اید،  بنابراین در مورد هدف خود و نحوه انجام آن ایده واضحی دارید. همه تبلیغات لازم برای برنامه را انجام داده و به مشتریان در مورد مزایای پیوستن آنها به این برنامه اطلاع داده  اید. با تبلیغات قوی برنامه را شروع کرده  اید و شور وهیجان لازم را در مشتریان ایجاد کرده  اید، تعداد معقولی شماره ارسال را ثبت کرده و ارسال پیامها را شروع کرده  اید.

حالا وقت آن رسیده که اهداف مورد نظر خود از اجرای این برنامه را با نتایج واقعی اجرای آن مقایسه کنید. برای مثال اگر یکی از اهداف شما افزایش ۱۰ درصدی فروش عصرهای جمعه از طریق 'ارائه یک نوشابه رایگان به ازای خرید ۲ نوشابه باشد'، اکنون قادر به مقایسه اهداف و نتایج هستید. اگر نتایج واقعی پایین  تر از اهداف شما باشند، ممکن است نتایج را دست بالا گرفته باشید، یا ممکن است تبلیغات شما در زمان نادرست ارسال شده باشد یا هر دلیل دیگری داشته باشد. این دلیل هر چه که باشد، درباره مواردی مانند اهداف، قدرت و زمانبندی پیام تبلیغاتی تجدیدنظر کرده و در صورت امکان آنها را تغییر دهید.

احتمالاً درمی  یابید که برخی از انواع تبلیغات باعث کسب نتایجی فراتر از حد انتظار شما می  شوند و ممکن است بخواهید فرکانس ارسال این پیشنهادات را افزایش دهید. نتایج کسب شده به شما دورنما و دیدگاهی را ارائه می  دهند که چه مواردی موثر و چه مواردی بی  تاثیر هستند. آنچه که موثر نیست باید از دور خارج شود یا برای تغییرات احتمالی مورد تجدیدنظر قرار بگیرد. ممکن است تبلیغی با عنوان "۲ تا بخر، ۳ تا ببر" برای یک  نوشیدنی در ساعات نامناسبی ارسال شده باشد. ممکن است ساعت صحیح برای ارسال آن بجای بازه زمانی ۴ تا ۶ بعدازظهر، ۵ تا ۷ بعدازظهر باشد. می-توانید با ایجاد تغییراتی در پیشنهادات خود، روی مواردی تمرکز کنید که نتایج بهینه  ای را برای کسب و کار شما به ارمغان می  آورد.

خلاصه:

با وجود اینکه طرح بالا نسبتاً وحشتناک به نظر می  رسد، در واقع چنین نیست. مجبور به اجرای کلیه مراحل بالا نیستید، اما باید حداقل به همه آنها فکر کرده و آنها را در نظر بگیرید. عناصر کلیدی عبارتند از:

مورد تبلیغ را مشخص کنید
تبلیغات قوی و موثری را درباره برنامه پیامکی خود انجام دهید
تا حد امکان علاقه همه را به مشارکت در این برنامه جلب کنید
مرتباً تبلیغات را ارسال کنید
سنجش برنامه را به بهترین نحو ممکن انجام دهید

با انجام دادن این مراحل، نتایجی فراتر از حد انتظار کسب می  کنید و اگر کل برنامه را تمام و کمال انجام دهید به نتایج بهتر و بیشتری هم می  رسید.

مراحل برگزاری یک کمپین تبلغیات پیامکی


۱. کلمه کلیدی ساده ای را انتخاب کنید که ارسال و نوشتن آن ساده باشد.

اکثر مشتریان شما با ارسال یک کلمه کلیدی از طریق پیامکی به یک شماره اختصاصی (۸ تا ۱۴ رقمی) به برنامه شما ملحق می شوند. شماره اختصاصی و کلمه کلیدی شما باید کوتاه باشند به دلیل اینکه اکثر مشتریان با مشکل کمبود وقت مواجه هستند. همچنین املای کلمه کلیدی باید ساده باشد. پیشنهاد می شود از یک عدد یا حرف الفبا استفاده نمائید.

۲. به نوع ارتباط خود دقیقا توجه کنید.

هدف از ارسال پیامک باید برقراری یک ارتباط بلندمدت با مشتری باشد نه اینکه هر از چندگاه پیامی به مشتریان ارسال کنید. سعی کنید نام مشتریان را نیز در لیست ارسال خود نگهداری کنید تا با ارسال پیامهایی حاوی نام مشتری، احساس شخصی سازی را در او تقویت کنید. چنین کاری باعث افزایش نرخ پاسخ می شود، اما در این کار زیاده روی نکرده و از حد خود تجاوز نکنید.

۳. برای ملحق شدن مشتری به کمپین، پیشنهاد غیرقابل مقاومتی را به او ارائه کنید.

هر روز با پیامهای تبلیغاتی زیادی بمباران می شویم و مایلیم بدانیم که کدامیک از آنها به کار ما می آیند. همیشه از خود این سوال را بپرسید که مشتریان چرا باید به لیست ارسال شما ملحق شوند. خود را به جای مشتری بگذارید و از خود بپرسید که واقعاً‌ از شما و کسب و کار شما چه می خواهد و همین نکات را در مورد پیامهای خود لحاظ کنید. کلمه کلیدی خود را به دقت بررسی کنید، آیا کلمه جذابی است؟ آیا توجه مشتریان را به خود جلب می کند؟

۴. کمپین پیامکی را در همه فعالیتهای تبلیغاتی خود لحاظ کنید.

از شماره اختصاصی و کلمه کلیدی خود در هر رسانه ای استفاده کنید مانند: تبلیغات رادیویی و تلویزیونی، وب سایت، پانوشت ایمیلها، تبلیغات چاپی، کالاها، ویترین فروشگاه، روی رسیدها و فاکتورها، روی محصولات، روی پیام صوتی موبایل خودتان ... کلمه کلیدی و شماره اختصاصی را در همه این موارد مورد استفاده قرار دهید. (در صورتیکه بودجه شما اجازه می دهد، برای رسانه های تبلیغاتی متفاوت از کلمات کلیدی متفاوتی استفاده کنید تا بتوانید میزان اثرگذاری و موفقیت هر یک از این موارد را بسنجید). از امکانات شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر نیز بهره بگیرید.

۵. پیام های تبلیغاتی ساده ای ارائه کنید.

بسته به رسانه تبلیغاتی شما، مشتریان زمان محدودی برای درک آنچه می گویید و کاری که باید انجام دهند، دارند. برای مثال اگر قرار است از طریق رادیو تلویزیون برای یک کمپین پیامکی تبلیغ کنید، با توجه به زمان محدود ۳۰ تا ۶۰ ثانیه ای که در اختیار دارید، باید حداقل ۵ بار کلمه کلیدی و شماره اختصاصی را تکرار کنید.

اگر از طریق مجلات یا وب سایت ها یا روی بسته بندی محصولات برای کمپین تبلیغ می کنید، از این موضوع اطمینان حاصل کنید که رنگ و فونت مورد استفاده برای کلمه کلیدی و شماره اختصاصی، چشمگیر، جذاب و درشت هستند.

۶. همیشه امکان خروج از کمپین را به مشتری بدهید.

رعایت حقوق مشتریان از الزامات برگزاری کمپین های پیامکی است. مشتریان باید بتوانند در زمان دلخواه، عدم تمایل خود برای ادامه حضور در کمپین را به شما اعلام کنند.

۷. مشتریان خود را به یک تجربه غنی تر سوق دهید.

زمانی از این مورد استفاده کنید که چند کمپین پیامکی اجرا کرده و کاملاً در این کار ماهر هستید.

شما می توانید مانند متن ایمیل، یک آدرس اینترنتی را در متن پیامک خود بگنجانید تا مشتری را به یک وب سایت موبایلی (سایت WAP نیز نامیده می شود) هدایت کنید. این کار به شما امکان می دهد تا اطلاعات بیشتر و مفیدتری در اختیار مشتری قرار دهید.